NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA PAŃSKIEGO – 09.04.2023 r.

  1. Za tydzień przeżywać będziemy Niedzielę Miłosierdzia Bożego.

 

  1. Serdecznie dziękujemy za złożone ofiary na kwiaty do Bożego Grobu.

 

  1. Składamy serdeczne podziękowania Pani Małgorzacie Kania oraz naszej scholii i ministrantom za czytanie Męki Pańskiej, adorację wielkopiątkową, oprawę liturgii słowa, prowadzenie Dróg Krzyżowych, a także za grę i śpiew w czasie świąt Wielkanocnych.

 

  1. Podziękowania składamy także służbie liturgicznej, Państwu Kościelnym, Panu Organiście Janowi Jończykowi i wszystkim tym, którzy uczestniczyli w obchodach Triduum Paschalnego, adoracji nocnej z Wielkiego Piątku na Wielką Sobotę, panom strażakom i młodzieży strażackiej za wartę przy Bożym Grobie, tym, którzy uczestniczyli w Rezurekcji – niosącym baldachim, chorągwie, feretrony, dzieciom sypiącym kwiaty, w strojach komunijnych, paniom z Róży Światła oraz wszystkim parafianom i gościom.

 

  1. W piątek z racji uroczystego charakteru oktawy Zmartwychwstania Pańskiego nie obowiązuje wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

  1. W najbliższy piątek, 14.04 br po Mszy Św. wieczornej odbędzie się próba dla młodzieży przed udzieleniem sakramentu bierzmowania. Obecność obowiązkowa.

 

  1. Na elewacji naszego kościoła został zawieszony nowy baner z obliczem św. Jana Pawła II. Został on ufundowany z pieniędzy z „aniołka” bożonarodzeniowego.

 

  1. W przyszłą niedzielę przypada 3 niedziela miesiąca. Składkę zbiera i liczy Rada Parafialna.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Hornikówki, Szczerbakówki, Końcówki i Guzikówki za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Kozakówki i Tondyrówki.

 

Życzymy Wszystkim świątecznego tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania