30 NIEDZIELA ZWYKŁA – 25.10.2020 r. – UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • środa- święto świętych Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
  • niedziela – uroczystość Wszystkich Świętych

 

  1. W przyszłą niedzielę będziemy wspominać uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu o godz. 8:00 i 11:00, które będą sprawowane w kościele, a o godz. 14:00 na cmentarzu parafialnym o ile sytuacja epidemiologiczna na to pozwoli. W przypadku, gdy będzie to nie możliwe, Msza Św. popołudniowa odprawiona zostanie w kościele a po niej odbędzie się różaniec za zmarłych. Prosimy, aby słychać ogłoszeń na bieżąco!

 

  1. Wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
    Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach 1-8 listopada jest zupełny.

 

  1. W środę, 28 października, zostanie przywieziony kamyk do obsypania ścieżek wokół grobów.

 

  1. W ubiegłym tygodniu została poprawiona nawierzchnia parkingu górnego. Jeśli się uda to zostanie on wraz z parkingiem dolnym – poszerzony.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom od cmentarza do Kolonii za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy Kozówki, Gościbi i Głębca.

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania