24 NIEDZIELA ZWYKŁA – 13.09.2020 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek- święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • wtorek- wspomnienie Najświętszego Maryi Panny Bolesnej
  • środa – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • piątek – święto św. Stanisława Kostki, zakonnika

 

  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uświetnili sumę odpustową a więc dzieciom sypiące kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym w swoich białych strojach, panom strażakom, osobom niosącym feretrony, obrazy i chorągwie, paniom z Koła Gospodyń, scholi, służbie kościelnej: panu kościelnemu i panu organiście, ministrantom oraz wszystkich parafianom i gościom. Serdeczne podziękowania składamy ks. Markowi Borzęckiemu za wygłoszoną dziś homilię.

 

  1. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, składkę zbiera i liczy Rada Parafialna.

 

  1. W piątek, po Mszy Św. wieczornej spotkanie z rodzicami, których dzieci przystąpią do I Komunii Św.

 

  1. W przyszłą niedzielę przed naszym Kościołem odbędzie się zbiórka pieniędzy na chorego Zbigniewa z Jawornika.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Drągówki i Bogdałówki za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Witkówki.

 

 

Życzymy owocnego przeżywania odpustu parafialnego i dobrego tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania