V NIEDZIELA WIELKANOCNA – 10.05.2020 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • czwartek – święto św. Macieja, apostoła
  • sobota- święto świętych Andrzeja Boboli, prezbitera i męczennika

 

  1. Nabożeństwa majowe w naszym Kościele są odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. a w niedziele o godz. 15:00.

 

  1. Małopolski Konserwator Zabytków przyznał naszej parafii dofinansowanie na odrestaurowanie i przywrócenie pierwotnego wizerunku obrazu Matki Bożej Harbutowickiej znajdującego się w głównym ołtarzu w kwocie 20 tys. zł., a także na figurę Pana Jezusa znajdującą się z tyłu kościoła, w kwocie 18 ty. zł. Zostaną one zabrane do ASP w Krakowie jeszcze w tym roku. Na czas prac konserwatorskich w głównym ołtarzu zostanie umieszczony obraz Św. Michała Archanioła, który również jest patronem naszej parafii.

 

  1. W środę, 13 maja, o godz. 16:30 różaniec, który rozpocznie nabożeństwa Fatimskie w naszej parafii.

 

  1. W czwartek, 14 maja, z ks. arcybiskup Marek Jędraszewski zachęca do włączenia się w podejmowany przez Kościół na całym świecie dzień modlitwy i postu w intencji pokonania epidemii.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary składamy mieszkańcom Spyrlówki i Filipówki W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Wronówki i domów Nad Wsią.

 

 

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania