UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 04.06.2023 r.

  1. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Św. według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godzinie 11:00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. Bardzo prosimy, aby ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowali:
  • I ołtarz- obraz Golgoty z tyłu kościoła- Szczerbakówka, Chornikówka, Końcówka i Guzikówka
  • II ołtarz- brama wjazdowa do Państwa Bogdał- Golonkówka i Celakówka
  • III ołtarz- przy szkole podstawowej- Kijówka, Podlesie, Chodników
  • IV ołtarz- figura Matki Bożej przy kościele- Jaworze

Do udziału w procesji zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, jak i pierwszokomunijne w swoich strojach, panów strażaków, panie z koła gospodyń, osoby niosące feretrony i chorągwie, róże różańcowe i róże światła oraz wszystkich, którzy chcą uwielbić Boga.

 

  1. W sobotę 10 czerwca br. o godz, 16:00 przy szkole podstawowej w Harbutowicach odbędzie się piknik rodzinny na który serdecznie zapraszają: dyrekcja ZPO w Harbutowicach, OSP Harbutowice i Koło Gospodyń Wiejskich „Cis”.

 

  1. Zakończono remont dachu na tzw. „betlejemce”. Całkowity koszt wymiany poszycia dachowego wyniósł 17.000 zł (10.000 zł robocizna, 7.000 zł – materiał). Bóg zapłać serdeczne za wszelkie ofiary, które są składane w każdą niedzielę na bieżące potrzeby w naszym kościele.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Madejówki za posprzątanie Kościoła i złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Pukówki.

 

 

Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania