III NIEDZIELA WIELKANOCNA – 26.04.2020 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • środa – święto św. Katarzyny ze Sieny, dziewicy i doktora Kościoła, patronki Europy
 • piątek- wspomnienie św. Józefa, rzemieślnika
 • sobota– Uroczystość Najświętszej Maryi Panny, Królowej Polski

 

 1. W czwartek rozpoczniemy nabożeństwa majowe, które będą odprawiane codziennie po wieczornej Mszy Św. a w niedziele o godz. 15:00. Na rozpoczęcie majówek nie będzie tradycyjnej procesji wokół Kościoła.

 

 1. W sobotę przypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski i głównej Patronki naszej Ojczyzny. Uroczystość została przeniesiona, gdyż trzeci maja przypada w niedzielę a niedziele w okresie Wielkanocnym nie przyjmują innych wspomnień. Na Mszy Św. o godz. 8:00  zostaną odnowione Jasnogórskie Śluby Narodu Polskiego.

 

 1. Również w sobotę, z racji pierwszej soboty miesiąca, o godz. 16:30 różaniec wynagradzający za grzechy świata.

 

 1. Ksiądz Proboszcz pojedzie do chorych w piątek 1 maja od godz. 8:00.

 

 1. Spowiedź Św. codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św.

 

 1. W związku ze zwiększeniem liczby osób mogących uczestniczyć we Mszy Św., transmisje z naszego Kościoła będą publikowane tylko z niedzielnej Mszy Św. o godz. 11:00.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary składamy mieszkańcom Pagórka Dolnego. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Twardoszówki i Młynarzówki. Prosimy, aby Kościół posprzątać po rannej Mszy Św.

 

 

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania