2 NIEDZIELA WIELKANOCNA- MIŁOSIERDZIA BOŻEGO – 11.04.2021 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

  • wtorek – wspomnienie św. Marcina I, papieża i męczennika

 

2. Druga Niedziela Wielkanocy obchodzona jest jako Święto Miłosierdzia Bożego i rozpoczyna ona Tydzień Miłosierdzia Bożego. Dziś po Mszach Św. nastąpi wystawienie Najświętszego Sakramentu z racji adoracji przypadającej na pierwszą niedzielę miesiąca i zostanie odmówiona Koronka do Bożego Miłosierdzia.

 

3. Za tydzień, 18 kwietnia, będziemy przeżywali narodowe święto czytania Pisma Świętego. W tym roku tekstem wybranym do wspólnotowej lektury jest Ewangelia według świętego Marka. Uroczysta celebracja będzie miała miejsce w Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Łagiewnikach oraz w Kaplicy na Jasnej Górze. Transmisja w TVP 1 o godz. 7:00 oraz o godz. 11:00.

 

4. Za tydzień, z racji trzeciej niedzieli   miesiąca, składkę zbiera i liczy Rada Parafialna

 

5. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Kaniówki za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Coskówki.

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania