UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 30.05.2021 r.

1.Kalendarz liturgiczny:

• poniedziałek – święto Nawiedzenia Najświętszej Maryi Panny
  • wtorek– wspomnienie św. Justyna, męczennika
  • czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Pańskiej
  • sobota – wspomnienie św. Bonifacego, biskupa i męczennika

2. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Wzorem roku poprzedniego uroczysta procesja do czterech ołtarzy odbędzie się wokół naszego kościoła. Bardzo prosimy, aby ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowali:

• Ołtarz II przy obrazie Golgoty z tyłu kościoła- Drągówka
  • Ołtarz III przy figurze Matki Bożej – Kozakówka i Tondyrówka

Zachęcamy do udziału w procesji Bożego Ciała i w całej oktawie: dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci, które w tym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. w białych strojach, panie i panów do niesienia feretronów, obrazów i chorągwi.

3. W poniedziałek (jutro) zakończenie nabożeństw majowych. Od wtorku rozpoczniemy nabożeństwa czerwcowe poświęcone Najświętszemu Sercu Pana Jezusa.

4. W piątek, po Mszy Św. i nabożeństwie zapraszamy kandydatów do sakramentu bierzmowania na krótkie spotkanie.

5. W sobotę, różaniec wynagradzający prowadzony przez Róże Rodziców.

6. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Kozówki za posprzątanie wczoraj Kościoła i złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Pagórka Dolnego.