UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 07.06.2020 r.

• poniedziałek – wspomnienie św. Jadwigi Królowej
  • wtorek- wspomnienie św. Efrema, diakona i doktora Kościoła
  • czwartek- uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • sobota– wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła

1. W czwartek będziemy przeżywać uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. W tym roku, ze względów epidemiologicznych związanych z koronawirusem, uroczysta procesja do czterech ołtarzy odbędzie się wokół naszego kościoła. Bardzo prosimy, aby ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowali:

• Ołtarz przy obrazie Golgoty z tyłu kościoła- Kurkówka i Dziurówka
  • Ołtarz przy dawnej figurze Matki Bożej przy kościele- Kudówka i Banasiówka

Zachęcamy do udziału w procesji Bożego Ciała i w całej oktawie: dziewczynki sypiące kwiaty, dzieci, które w ubiegłym roku przystąpiły do Pierwszej Komunii Św. w białych strojach, panie i panów do niesienia feretronów, obrazów i chorągwi.

1. We wtorek, 9 czerwca, zostanie zabrany z ołtarza głównego obraz Matki Bożej Harbutowickiej.

1. Pierwsza Komunia Św. dla dzieci z klasy III szkoły podstawowej odbędzie się 15 sierpnia br.

1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Kurkówki i Dziurówki za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Kudówki i Banasiówki.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!