24 NIEDZIELA ZWYKŁA – ODPUST PARAFIALNY -17.09.2023 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek- święto św. Stanisława Kostki, zakonnika
  • środa- wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • czwartek – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • sobota – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

 

  1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Składamy serdeczne Bóg zapłać O. Bogdanowi Kocańda za celebrację Mszy Św. i wygłoszone kazanie a także wszystkim tym, którzy uświetnili sumę odpustową a więc dzieciom sypiące kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym w swoich białych strojach, panom strażakom, osobom niosącym feretrony, obrazy i chorągwie, paniom z Koła Gospodyń, scholii, pocztowi sztandarowemu ze szkoły podstawowej, orkiestrze „Sygnał” z Budzowa, Panu Organiście, Panu kościelnemu, ministrantom oraz wszystkim parafianom i gościom!

 

  1. W niedzielę, 24 września o godz. 13:30 przy kaplicy św. Michała Archanioła w Grobach zostanie odprawiona Msza Św. z okazji drugiego odpustu parafialnego z okazji nadchodzącego wspomnienia świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Na uroczystość i poczęstunek zaprasza Ochotnicza Straż Pożarna w Harbutowicach.

 

  1. Zebranie wiejskie odbędzie się w niedzielę 24 września br. o godz. 9:00 w budynku strażnicy OSP Harbutowice.

 

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Wronówki, Domów Nad Wsią za posprzątanie Kościoła i złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Ziemlówki.

 

 

Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli i radosnego świętowania!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania