4 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – 19.03.2023 r.

 

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek- uroczystość św. Józefa, Oblubieńca Najświętszej Maryi Panny
  • sobota- uroczystość Zwiastowania Najświętszej Maryi Pannie

 

  1. Dzisiejszą składkę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zbiera i liczy Rada Parafialna.

 

  1. W sobotę, 25.03.2023 przypada uroczystość Zwiastowania Pańskiego. Jest to zarazem Dzień Świętości Życia. W naszym kościele o godz. 16:30 zostanie odprawiony różaniec w tej świętości życia po Mszy św. będzie można podjąć Dzieło Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego. Duchowa Adopcja jest modlitwą w intencji dziecka, którego życie w łonie matki jest zagrożone. Trwa 9 miesięcy i polega na codziennym odmawianiu jednej tajemnicy różańcowej oraz modlitwy umieszczonej w Deklaracji w intencji dziecka i jego rodziców.

 

  1. Sakrament Bierzmowania w naszej parafii będzie miał miejsce 02.05 br. o godz. 11:00. Z związku z czym Ksiądz Proboszcz zaprasza rodziców młodzieży bierzmowanej na spotkanie organizacyjne, które odbędzie się w najbliższy piątek (24 marzec) po Mszy Św. wieczornej.

 

  1. W niedzielę, 26 marca br. w naszej parafialnej wspólnocie rozpoczniemy rekolekcje wielkopostne. Szczegóły: http://parafiaharbutowice.pl/2023/03/19/od-26-03-2023r-do-28-03-2023r .

 

  1. Burmistrz Gminy Sułkowice ogłasza nabór wniosków w ramach Gminnego Programu Wymiany Kotłów na rok 2023. Termin składania wniosków:od 3 kwietnia od godz. 8:30 do 14 kwietnia 2023 roku do godz. 12:00. Szczegóły w Urzędzie Gminy i na stronie internetowej Gminy Sułkowice: https://urzad.sulkowice.pl/index.php/117-aktualnosci/2437-gminny-program-wymiany-kotlow-2023.

 

  1. Zebranie wiejskie w Harbutowicach odbędzie się w niedzielę 26 marca br. o godz: 12:15 w budynku szkoły podstawowej.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie wczoraj Kościoła składamy mieszkańcom Golonkówki i Celakówki. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Kijówki, Chodnikowa i Podlesia.

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania