8 NIEDZIELA ZWYKŁA – 27.02.2022 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • piątek – święto św. Kazimierza, królewicza

 

 1. Zapraszamy do nawiedzenia Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie, który zostanie wystawiony po Sumie aż do popołudniowej Mszy Św. Jest to tzw. nabożeństwo 40-godzinne, poprzedzające Wielki Post.

 

 1. W poniedziałek i wtorek – adoracja Najświętszego Sakramentu od godz. 15:00 do 17:00.

 

 1. W środę, 2 marca, rozpoczyna się okres Wielkiego Postu. Msze św. w tym dniu o godz. 8:00 i 17:00. W Środę Popielcową obowiązuje post ścisły.

 

 1. Nabożeństwa Drogi Krzyżowej w naszej parafii w piątki o godz. 16:30 i w niedziele o godz. 14:30.

W najbliższy piątek na Drogę Krzyżową, Mszę Św. i krótkie spotkanie rozpoczynające przygotowanie do sakramentu bierzmowania zapraszamy młodzież z klasy VI i VII szkoły podstawowej.

 

 1. W tym tygodniu przypada również pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź św. codziennie pół godz. przed każdą Mszą św. a w piątek od godz. 15:30.

Ksiądz Proboszcz pojedzie do chorych w piątek od godz. 8:00.

 

 1. W pierwszy czwartek miesiąca od godz. 16:00 Adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwą dziękczynna za ustanowienie Eucharystii oraz prośbą o nowe powołania kapłańskie i zakonne.

 

 1. W sobotę, po Mszy św. wieczornej różaniec wynagradzający prowadzony przez Róże Rodziców.

 

 1. W wyniku działań wojennych na Ukrainie pomocy potrzebują dzieci, dorośli, seniorzy, którym przyszło zmierzyć się z najstraszniejszym scenariuszem, jaki tylko mogli sobie wyobrazić.  Z myślą o nich Gmina Sułkowice organizuje zbiórkę najpotrzebniejszych artykułów tj.
 • produktów spożywczych (należy wybierać te z dłuższą datą przydatności do spożycia, nie wymagających specjalnych warunków przechowywania) typu: woda w małych i dużych butelkach, konserwy rybne i mięsne z możliwością otwarcia, dania gotowe w słoikach, dania instant, makaron, ryż, kasza, mleko w proszku, cukier, dania w słoiczku dla dzieci, wafle, chrupki;
 • produktów higieny osobistej typu: chusteczki nawilżające, wata, chusteczki higieniczne, ręczniki papierowe, pasta i szczoteczki do zębów, mydła, środki higieny osobistej, pampersy dla dzieci, kosmetyki do pielęgnacji dzieci, ręczniki bawełniane lub z mikrofibry, podpaski.
 • bielizny oraz odzieży dla dzieci i osób dorosłych, w szczególności ubrania – zwłaszcza przeciwdeszczowe i ciepłe (peleryny, kurtki);
 • koców w tym termicznych, śpiworów, karimat;
 • zestawów naczyń jednorazowych i wielorazowych, latarek, baterii;
 • środków medycznych (np. kompresy i gaziki jałowe, bandaże, woda utleniona).
 • Przekazywane artykuły powinny być nowe, bądź z niewidocznymi śladami użytkowania!

Zbiórka organizowana jest od dzisiaj:

 • w Urzędzie Miejskim w Sułkowicach – w godzinach pracy Urzędu, należy zgłaszać się na Dziennik Podawczy skąd produkty będą odbierane;
 • we wszystkich szkołach i przedszkolach – w godzinach pracy tych placówek;
 • w najbliższą sobotę oraz niedzielę (tj. 26-27.02.2022 r.) we wszystkich strażnicach OSP w godzinach od 16:00 do 20:00

Pomoc finansową dla Ukrainy można przekazać za pośrednictwem:

 • Caritas Polska

Numer rachunku bankowego: 70 1020 1013 0000 0102 0002 6526
Numer rachunku bankowego: 77 1160 2202 0000 0000 3436 4384
Tytułem: UKRAINA

 • Polskiej Akcji Humanitarnej

Numer rachunku bankowego: 02 2490 0005 0000 4600 8316 8772

Tytułem: pah decyduje, pomoc humanitarna, woda, żywność, edukacja lub wybrany kraj naszych działań

 • Polskiego Czerwonego Krzyża

Numer rachunku bankowego: 16 1160 2202 0000 0002 7718 3060
Tytułem: UKRAINA

Dziś mieszkańcy Ukrainy potrzebują naszej szybkiej pomocy. Nie wiadomo jak długo potrwa ta dramatyczna sytuacja, dlatego zbiórka od dzisiaj jest ciągła, a dostarczone produkty będą systematycznie przekazywane naszym wschodnim sąsiadom.

 

 1. Odpowiadając na apel Konferencji Episkopatu Polski, Caritas Archidiecezji Krakowskiej organizuje zbiórkę datków na rzecz naszych braci i sióstr z Ukrainy. Ofiary można złożyć dziś po każdej Mszy Św. do puszki przed naszym kościołem a także w środę popielcową.

Otoczmy również ich naszą modlitwą i wsparciem duchowym. Przez Maryję, naszą Orędowniczkę i patronkę prośmy Boga o łaskę pokoju i zawieszenie broni.

 

 1. W najbliższą niedzielę, 6 marca, Pani Sołtys w strażnicy OSP w godzinach od 11:00-13:00 będzie odbierać podatek.

 

 1. Serdecznie podziękowania składamy za ofiary, które zostały złożone do tzw. „aniołka” w czasie okresu Bożego Narodzenia. Kwota, którą uzbieraliśmy to 703 zł.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary składamy mieszkańcom Jaworza. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Szczerbakówki, Hornikówki, Końcowki i Guzikówki.

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania