1 NIEDZIELA ADWENTU -29.11.2020 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – święto św. Andrzeja, apostoła
  • czwartek– wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • środa – wspomnienie św. Katarzyny Aleksandryjskiej, dziewicy i męczennicy

 

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 17:00. Serdecznie zachęcamy do udziału te dzieci, które mogą i chcą przyjść. W tym roku również prosimy o wykonanie serduszek i ich podpisanie a następnie wrzucenie do koszyczka. Codziennie będzie losowane jedno dziecko, które otrzyma figurkę Dzieciątka Jezus i różaniec w kolorze biało – czerwonym. Dziecko, które dostanie te rzeczy zostawia je dla siebie w domu i będzie się modlić wraz z domownikami za całą naszą ojczyznę.

 

  1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Spowiedź święta codziennie pół godziny przed Mszą Św. a w piątek od godz. 16:00. Ksiądz Proboszcz pojedzie do chorych w sobotę od godz. 8:00.

 

  1. W pierwszy piątek miesiąca kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia we Mszy św. i spotkaniu.

 

  1. W sobotę, po wieczornej Mszy św. różaniec wynagradzający prowadzony przez Różę Rodziców.

 

  1. Dziś na Mszy św. o godz. 8:00 zostały poświęcone opłatki na wigilijny stół. Pan Organista od jutra będzie je rozprowadzał po naszych domach. Bardzo prosimy o godne jego przyjęcie.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Wronówki i domów Nad Wsią za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Ziemlówki.

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania