23 NIEDZIELA ZWYKŁA –05.09.2021 r.

1. Kalendarz liturgiczny:

  • środa – święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • niedziela – uroczystość Najświętszego Imienia Maryi

 

2. Od września, Msze św. we wtorki i czwartki będą sprawowane o godz. 17:00.

 

3. W sobotę o godz. 10:00 w naszej parafii będzie miała miejsce uroczystość przyjęcia sakramentu bierzmowania przez naszą młodzież, która 3 lata przygotowywała się do tego wydarzenia. Sakramentu dojrzałości chrześcijańskiej udzieli ks. bp Janusz Mastalski. Prosimy, aby bierzmowani oraz ich świadkowie zgromadzili się w kościele o godz. 9:45!

 

4. W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać uroczystość odpustową. Suma odpustowa za parafian zostanie odprawiona o godz. 11:30, na którą gorąco zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci, pierwszokomunijne w swoich białych strojach, panów strażaków do niesienia baldachimu oraz chorągwi a także poczet sztandarowy, panie niosące feretrony i obrazy, panie z Koła Gospodyń w strojach ludowych, naszą scholę, oraz wszystkich parafian

 

5. Spowiedź święta przed sakramentem bierzmowania i przed odpustem odbędzie się w piątek, 10 września od godz. 14:00 do 17:00. Od godz. 15:00 do 15:30 będzie przerwa w spowiedzi.

 

6. Serdeczne podziękowania składamy Rodzicom młodzieży, która w sobotę przyjmę sakrament bierzmowania, za ofiarę na potrzeby naszego Kościoła w wysokości 2500 zł.

 

7. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Batorówki, Latoniówki i Pieronówki za posprzątanie wczoraj Kościoła i złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy rodzicom, których dzieci w sobotę przyjmą sakrament bierzmowania. Prosimy, aby kościół posprzątali w piątek po wieczornej Mszy św.

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania