4 NIEDZIELA ADWENTU -20.12.2020 r.

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • piątek – uroczystość Narodzenia Pańskiego
 • sobota – święto św. Szczepana, pierwszego męczennika
 • niedziela – święto św. Rodziny Jezusa, Maryi i Józefa

 

 1. Po ponad sześciomiesięcznym oczekiwaniu wrócił do nas odrestaurowany obraz Matki Bożej Harbutowickiej. Prace konserwatorskie na nim dokonane pozwoliły przywrócić pierwotny wizerunek Pani Harbutowickiej, który przez ostatnie stulecie był kilkakrotnie zmieniany. Korony, których teraz brakuje, znajdują się na plebanii i w najbliższym czasie nie zostaną założone. W naszych zamierzeniach będzie wykonanie nowych, bardziej szlachetnych a zarazem delikatnych koron dla Matki Najświętszej i Pana Jezusa i jeśli Bóg dopomoże – dokonanie koronacji biskupiej naszego obrazu. Składamy serdeczne podziękowania pracownikom Akademii Sztuk Pięknych, którzy pracowali nad tym obrazem a także za napisanie projektu do Małopolskiego Wojewódzkiego Konserwatora Zabytków, dzięki któremu uzyskaliśmy dofinansowanie w wysokości 20 tys. zł. na jego odnowę. Nasza parafia dopłaciła do niego 2000 zł.

 

 1. W minionym tygodniu zakończono prace remontowe na parkingach przy kościele. Została również poszerzona droga przy cmentarzu dla lepszego przejazdu samochodów. Podziękowania składamy na ręce Pani Sołtys, dzięki której inwestycje te były możliwe.

 

 1. Zapraszamy do uczestnictwa w ostatnich już roratach w poniedziałek, wtorek i w środę o godz. 17:00. W tych dniach jest również możliwość spowiedzi św. od godz. 16:00.

 

 1. W czwartek o 7:00 rano ostatnie Roraty a o godz. 24:00 Pasterka.

 

 1. Zachęcamy do właściwego chrześcijańskiego przeżywania wieczoru wigilijnego i świąt Bożego Narodzenia oraz pielęgnowania tradycyjnych zwyczajów wigilijnych, jak dzielenie się opłatkiem, wspólna modlitwa, odczytanie fragmentu Ewangelii o Narodzinach Jezusa / Łk 2, 1-20/ , wspólny śpiew kolęd. Postarajmy się zaprosić na wigilię osobę samotną np. sąsiada. Zachowajmy również wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

 

 1. W piątek będziemy przeżywać Uroczystość Narodzenia Pańskiego a w sobotę święto Św. Szczepana, pierwszego męczennika. Msze Św. w tych dniach według porządku niedzielnego.

 

 1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Kurkówki i Dziurówki za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Kudówki i Bansiówki. Prosimy, aby kościół posprzątać w czwartek, po Mszy św. o godz. 7:00!

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania