Oddaj Bogu kilka chwil…

Drodzy Parafianie. Trzy lata temu zostały założone w naszej Parafii Róże Różańcowe Rodziców. Dzisiaj po raz pierwszy nie spotkaliśmy się na wspólnej modlitwie w kościele z uwagi na trudną sytuację panującą nie tylko w Polsce, ale i na całym świecie. Drodzy Parafianie, Kochani Rodzice i Dzieci pomódlmy się wspólnie w swoich domach, aby Matka Boża Harbutowicka błogosławiła nam i naszym rodzinom w każdej chwili naszego życia, aby ustrzegła nas, naszą parafię, Polskę i świat przed tą straszną chorobą. Zlituj się nad nami Mateńko Przenajświętsza i utul nas wszystkich do Serca, jak tulisz Jezusa.

Panie Jezu ,w tę pierwszą sobotę miesiąca, u progu Wielkiego Tygodnia, wraz z Maryją stajemy przy Tobie. Od Niej chcemy uczyć się kontemplować Twoją miłość. Tylko patrząc w Twoje jaśniejące Oblicze możemy zaczerpnąć siły do trwania w wierze, pomimo dotykających nas przeciwności. Pozwól nam przeżywać z Tobą cierpienie, które obecnie nas spotyka, a przez to wynagradzać za grzechy nasze i całego świata oraz przyczyniać się do naszego i innych uświęcenia. W naszej modlitwie wzywamy wstawiennictwa św. Jana Pawła Wielkiego i wsłuchujemy się w jego słowa o kontemplacji zawarte w liście apostolskim o różańcu.

 

Post Author: Monika Lempart