Dożynki gminne 2016

W Harbutowicach po raz kolejny odbyły się dożynki gminne. Przybyli zaproszeni goście, w tym  senator Andrzej Pająk, poseł Jarosław Szlachetka, burmistrz Piotr Pułka oraz delegacja z zaprzyjaźnionych Harbutowic.

W niedzielę 21.08.2016 r. do naszej  świątyni przybył barwny korowód konny, przewożący wieniec dożynkowy, gospodynie w strojach ludowych oraz orkiestrę. Na progu kościoła przywitał ich proboszcz ks. Janusz Stopiak. Na Mszy Św. poświęcił wieniec. Uplotły go członkinie Stowarzyszenia Gospodyń Cis. Przepiękny wieniec w konturze Polski, wypełniony kłosami zbóż i bibułowymi makami, miał napis: „Pod tym krzyżem, pod tym znakiem, Polska – Polską, a Polak – Polakiem”. Jako podziękowanie Bogu za obfite zbiory złożono na ołtarzu  chleb, wino, miód, kosz owoców i bukiet ciętych kwiatów. W kazaniu ks. proboszcz przypomniał, jak wielkim dobrem jest jedzenie oraz jak bardzo jest ono niedocenianie i niszczone we współczesnym świecie.

 

 

Dożynki gminne. Fotografie autorstwa Józefa Gielaty. Kliknij, aby powiększyć.

[ape-gallery 512]

Post Author: B