UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY – 12.06.2022 r.

• poniedziałek – wspomnienie św. Antoniego z Padwy, prezbitera i doktora Kościoła
  • wtorek – wspomnienie św. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • czwartek – uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa
  • piątek – wspomnienie św. brata Alberta Chmielowskiego, zakonnika

1. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Św. według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godzinie 11:00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. Bardzo prosimy, aby ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowali:
  • I ołtarz- obraz Golgoty z tyłu kościoła- Batorówka, Latoniówka, Pieronówka
  • II ołtarz- brama wjazdowa do Państwa Bogdał- Ruskówka i Halawówka
  • III ołtarz- pomnik św. Jana Pawła II przy szkole podstawowej- Bargłówka
  • IV ołtarz- figura Matki Bożej przy kościele- Witkówka

Do udziału w procesji zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, jak i pierwszokomunijne w swoich strojach, panów strażaków, panie z koła gospodyń, osoby niosące feretrony i chorągwi oraz wszystkich, którzy chcą uwielbić Boga.

1. W oktawie Bożego Ciała Msze św. o godz. 17:00 a zaraz po nich wystawienie Najświętszego Sakramentu i procesja wokół kościoła oraz śpiewana Litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa. W niedzielę – uroczysta procesja odbędzie o godz. 15:00, po niej nabożeństwo czerwcowe i popołudniowa Msza Św.

1. W przyszłym tygodniu przypada pierwsza niedziela miesiąca. Składkę zbiera i liczy Rada Parafialna.

1. Rodzice dzieci pierwszokomunijnych jako dar ołtarza złożyli ofiarę w wysokości 1500 zł. Z tych pieniędzy została zakupiona nowa duża puszka na komunikanty za kwotę 1670 zł.

1. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie wczoraj Kościoła składamy mieszkańcom Coskówki. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Granic, Kluzikówki i domów pod kościołem.