IV NIEDZIELA WIELKANOCNA – 30.04.2023 r.

1.Od jutra rozpoczynamy miesiąc maj, który w szczególności jest poświęcony Najświętszej Maryi Pannie. Nabożeństwa majowe w naszym kościele będą sprawowane codziennie po wieczornej Mszy Św., około godz. 17:30 a w niedziele po popołudniowej Mszy Św. (Msza Św. 15:30 i zaraz po niej „majówka”).

 

2. We wtorek, 2 maja o godz. 11:00 w naszym kościele zostanie udzielony sakrament bierzmowania uczniom z klasy 7 i 8 szkoły podstawowej. Szafarzem sakramentu będzie ks. biskup Janusz Mastalski.

 

3. W środę przypada uroczystość Najświętszej Maryi Panny Królowej Polski. Msze św. wg porządku niedzielnego. Na każdej Mszy Św. odnowienie ślubów jasnogórskich.

 

4. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek, piątek i sobota miesiąca. Możliwość spowiedzi codziennie pół godziny przed każdą Mszą Św.

 

5. W sobotę, po Mszy św. wieczornej zostanie odprawiony różaniec wynagradzający prowadzony przez Róże Rodziców.

 

6. Serdeczne podziękowania składamy panom strażakom za umycie okien w naszym kościele a Pani Teresie Dzidek za dbałość o „bieliznę ołtarzową”.

 

7. Serdeczne Bóg zapłać składamy rodzicom, których dzieci we wtorek przystąpią do sakramentu bierzmowania za posprzątanie i udekorowanie Kościoła oraz za „dar ołtarza”. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Ruskówki i Halawówki.

 

Życzymy Wszystkim błogosławionej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania