24 NIEDZIELA ZWYKŁA -ODPUST PARAFIALNY- 11.09.2022 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi
  • wtorek – wspomnienie św. Jana Chryzostoma, biskupa i doktora Kościoła
  • środa – święto Podwyższenia Krzyża Świętego
  • czwartek – wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Bolesnej
  • piątek – wspomnienie świętych męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa

 

  1. Przeżywamy dziś uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Składamy serdeczne Bóg zapłać ks. Janowi Gibała za celebrację Mszy Św. i wygłoszone kazanie a także wszystkim tym, którzy uświetnili sumę odpustową a więc dzieciom sypiące kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym w swoich białych strojach, panom strażakom, osobom niosącym feretrony, obrazy i chorągwie, paniom z Koła Gospodyń, scholii pod przewodnictwem Pani Małgorzaty Kania, pocztowi sztandarowemu ze szkoły podstawowej, orkiestrze „Sygnał” z Budzowa, Panu Organiście, Panu kościelnemu, ministrantom oraz wszystkim parafianom i gościom. Składka z dzisiejszego dnia zostanie przekazana na rozbudowę kościoła w Palczy. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać!

 

  1. W najbliższy piątek spotkanie z rodzicami dzieci z klasy III szkoły podstawowej, które w maju będą przystępowały do I Komunii Świętej.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie wczoraj Kościoła składamy mieszkańcom Golonkówki i Celakówki, Kijówki, Chodnikowa i Podlesia. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Jaworza i domów pod Jaworzem.

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania