25 NIEDZIELA ZWYKŁA – 19.09.2021 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – wspomnienie św. Męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • wtorek– święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty
  • czwartek – wspomnienie św. Pio z Pietrelciny, prezbitera

 

2.Dzisiejszą składkę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zbiera i liczy Rada Parafialna

 

3. W ubiegłą sobotę, 11 września, 43 osoby przyjęły sakrament bierzmowania z rąk biskupa Janusza Mastalskiego. Składamy serdeczne podziękowania rodzicom tej młodzieży za udekorowanie Kościoła i złożenie ofiary w wysokości 3100 zł na potrzeby naszej wspólnoty parafialnej.

 

4. Serdeczne Bóg zapłać składamy wszystkim, którzy w ubiegłą niedzielę przyczynili się do uświetnienia sumy odpustowej: dzieciom sypiącym kwiaty, dzieciom w strojach komunijnych i ich rodzicom, naszej scholii parafialnej: Pani Małgorzacie Kania za przygotowanie, prowadzenie prób, członkom scholii za ich zaangażowanie i pracę, strażakom OSP Harbutowice, paniom z Koła Gospodyń, ministrantom, osobom niosącym chorągwie, feretrony, Panu Organiście i Panu Kościelnemu oraz wszystkim tym, którzy swoją obecnością dali świadectwo swojej miłości do naszej Patronki.

 

5. Dziękujemy Pani Agnieszce Dzidek za odnowienie 8 świeczników znajdujących się na ołtarzach a Państwu Woźniak i Furgała za ofiarę na potrzeby Kościoła o łącznej kwocie 2000 zł.

 

6. W piątek, 24 września, po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie rodziców, których dzieci w maju przyszłego roku przystąpią do Pierwszej Komunii Św.

 

7. Burmistrz Gminy Sułkowice i OSP Sułkowice zapraszają do wzięcia udziału w Akcji Krwiodawstwa, która odbędzie się 26 września (tj. niedziela) w godz. 8.00–12.30 w budynku starej szkoły w Sułkowicach (ul. Rynek 6). Prosimy o zabranie dokumentu tożsamości.

 

8. W związku z niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi Piknik Strażacki na Zalewie w Sułkowicach, organizowany przez gminne jednostki OSP, zostaje przeniesiony na dzień 26 września. Program wydarzenia zostaje bez zmian.

 

9. Serdeczne Bóg zapłać za posprzątanie kościoła i złożone ofiary składamy mieszkańcom Ruskówki i Halawówki. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Bargłówki.

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania