NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 24.03.2024 r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze Św. od czwartku do soboty będą odprawiane o godz. 18:00.

1. Liturgia Wielkiego Tygodnia
  • Wielki Czwartek:

18:00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 21:00

O godz. 19:15 Adoracja Pana Jezusa w Ciemnicy prowadzona przez młodzież

• Wielki Piątek:

18:00 – Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Po komunii św. przeniesienie Pana Jezusa z Ciemnicy do Grobu i odśpiewanie 3 części Gorzkich Żali

20:00 – 23:30 Adoracja indywidualna przy Grobie Pańskim

23:30-  Droga Krzyżowa

W Wielki Piątek i w Wielką Sobotę prosimy strażaków oraz młodzież strażacką o wartę przy Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, na który składają się 3 posiłki: dwa lekkie i jeden do syta a także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Wielka Sobota:

8:00 – 18:00 – Adoracja Pana Jezusa w grobie

Święcenie pokarmów o godz. 10:00, 11:00 i 13:00

Zachowajmy w tym dniu post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

18:00 – Wigilia Paschalna. Na Liturgię przynosimy świece.

• Wielka Niedziela :

6:00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza Św.

11:00 – Msza Św.

15:30  – Msza Św.

Na Rezurekcję zapraszamy Panów strażaków, osoby niosące feretrony i chorągwie, dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klasy IV w strojach komunijnych oraz wszystkich mieszkańców.

Msze Św. w Poniedziałek Wielkanocny wg porządku niedzielnego: 8:00, 11:00, 15:30

1. Możliwość spowiedzi św. w wielkim tygodniu od poniedziałku do środy włącznie pół godziny przed Mszą Św. oraz w Wielki Piątek podczas nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej.

1. Do chorych Ksiądz Proboszcz pojedzie w Wielki Czwartek od godziny 8:00.

1. Serdeczne Bóg zapłać składamy Pani Małgorzacie Kania za przygotowanie i prowadzenie Drogi Krzyżowej ulicami naszej miejscowości. Dziękujemy osobom czytającym rozważania i prowadzącym modlitwy, a byli to: Agnieszka Chmielik, Danuta Chmielik, Michał Kluzik, Dorota Kluzik, Natalia Boczkaja, Dominika Golonka, Jan i Adam Lempart, Anna Golonka, Beata Ciężkowska, Barbara Bobeł, Maria Hyrlicka, Sebastian Ciężkowski, Jakub Kuś, Bogdan Pasternak i Bartek Kurek. Podziękowania składamy również Panom Strażakom za zabezpieczenie drogi, Panu Organiście, Piotrowi Bochnia i Emilowi Szumilewicz za niesienie nagłośnienia, Michałowi Kluzik za zebranie tabliczek ze stacji, osobom niosącym krzyż i wszystkim tym, którzy wzięli udział w nabożeństwie.

1. Dzisiejsza składka na Gorzkich Żalach przeznaczona będzie na zakup kwiatów do Bożego Grobu.

1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Spyrlówki i Filipówki za posprzątanie Kościoła i złożone ofiary. Dziękujemy Państwu Rusek za ofiarę w wysokości 500 zł. na potrzeby naszego Kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Wronówki i domów Nad Wsią. Prosimy, aby kościół posprzątać w sobotę po wieczornej liturgii, ok. godz. 19:30.