23 NIEDZIELA ZWYKŁA – 06.09.2020 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek- święto Narodzenia Najświętszej Maryi Panny
  • sobota- wspomnienie Najświętszego Imienia Maryi Panny

 

  1. W przyszłą niedzielę, 13 września, nasza parafia będzie przeżywać uroczystość odpustową. Suma odpustowa za parafian zostanie odprawiona o godz. 11:30, na którą gorąco zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, dzieci, pierwszokomunijne w swoich białych strojach, panów strażaków do niesienia baldachimu oraz chorągwi a także poczet sztandarowy, panie niosące feretrony i obrazy, panie z Koła Gospodyń w strojach ludowych, naszą scholę, oraz wszystkich parafian. O godz. 10:30 zostanie odprawiony różaniec fatimski.

 

  1. Spowiedź św. przed odpustem będzie w sobotę 12 września od godz. 8:00 do godz. 9:30. Wyspowiadać można się także codziennie pół godziny przed Mszą Św.

 

4. Burmistrz Gminy Sułkowice i sołtys sołectwa Harbutowice zapraszają na zebranie wiejskie, które odbędzie się we wtorek 15 września br. O godz. 18:00 w Centrum Kultury w Harbutowicach.

 

5. Komenda Powiatowa Policji w Myślenicach ostrzega przed oszustami, którzy wyłudzają pieniądze, podszywając się pod krewnych i ich przyjaciół lub nawet pod policjantów. W przypadku telefonu od nieznajomej osoby, która prosiłaby o przekazanie pieniędzy, należy zachować ostrożność i powiadomić funkcjonariuszy.

 

6. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Myrtówki i Lebiedówki za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Drągówki i Bogdałówki. Prosimy, by sprzątanie świątyni rozpocząć po spowiedzi św. a więc około godz. 9:40!

 

 

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania