UROCZYSTOŚĆ TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ – 26.05.2024 r.

  1. W czwartek będziemy przeżywać Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa, czyli Boże Ciało. Msze Św. według porządku niedzielnego. Po Mszy Św. o godzinie 11:00 wyruszymy z procesją do czterech ołtarzy ulicami naszej parafii. Bardzo prosimy, aby ołtarze na procesję Bożego Ciała przygotowali:
  • I ołtarz- obraz Golgoty z tyłu kościoła- Twardoszówka i Młynarzówka
  • II ołtarz- brama wjazdowa do Państwa Bogdał- Bogdałówka
  • III ołtarz- przy szkole podstawowej- Wronówka i domy Nad Wsią
  • IV ołtarz- figura Matki Bożej przy kościele- Kozówka, Głębiec i Gościbia

Do udziału w procesji zapraszamy dzieci sypiące kwiaty, jak i pierwszokomunijne w swoich strojach, panów strażaków, panie z koła gospodyń, osoby niosące feretrony i chorągwie, róże różańcowe i róże światła oraz wszystkich, którzy chcą uwielbić Boga.

 

  1. Bardzo prosimy, aby przez najbliższe dwa tygodnie (w dni powszednie, po Mszy Św. wieczornej) do zakrystii zgłosili się opiekunowie grobów sektora „E” i „F” w celu złożenia ofiary za tzw. wykup miejsca (200 zł) i złożenia podpisu w księdze cmentarnej. Zwracamy się również z prośbą do tych osób, których zmarli są pochowani w sektorze „F” a jeszcze nie złożyli kartek (jest ich 30), aby w najbliższym czasie uzupełnili formularze i złożyli w koszyku.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Jaworza i domów pod Jaworzem, za posprzątanie Kościoła i złożoną ofiarę. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Kijówki, Chodnikowa i Podlesia.

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i tygodnia!

Szczęść Boże!

Post Author: Małgorzata Kania