6 NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU- NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ -28.03.2021 r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze św. do środy włącznie będą sprawowane o godz. 17:00 a w okresie Triduum Paschalnego – liturgia o godz. 18:00,

1. W związku z wprowadzeniem nowych obostrzeń a także nakazem Komendy Powiatowej w Myślenicach, przypominamy iż od dnia 27.03 – 09.04. br. w naszym kościele we Mszy św. może uczestniczyć tylko 30 osób!

Na ten czas drzwi wejściowe główne naszego kościoła pozostają zamknięte a wejść można tylko przez zakrystię.

Dla wszystkich, którzy pragną uczestniczyć z nami we wspólnej modlitwie u stóp Matki Bożej Harbutowickiej, wzorem ubiegłego roku, zostają wznowione transmisje Mszy św. z naszego kościoła i będą prowadzone na Facebooku na profilu parafii.

Gorąco zapraszamy do łączności duchowej podczas nabożeństw.

1. Liturgia Wielkiego Tygodnia

• Wielki Czwartek:

18:00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. (transmitowana)

(We Mszy Św. nie może uczestniczyć więcej niż 30 osób!!!!)

Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy

i indywidualna adoracja do godz. 21:00

• Wielki Piątek:

17:30 – Droga Krzyżowa  (transmitowana)

18:00 – Liturgia Męki Pańskiej (transmitowana)

Po komunii św. przeniesienie Pana Jezusa z Ciemnicy do Grobu i odśpiewanie 3 części Gorzkich Żali

(W nabożeństwie Drogi Krzyżowej, Liturgii wielkopiątkowej i Gorzkich Żalach nie może uczestniczyć więcej niż 30 osób!!!!)

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, na który składają się 3 posiłki: dwa lekkie i jeden do syta a także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

20:30 – adoracja Pana Jezusa w Grobie prowadzona przez scholę (transmitowana)

21:30 – indywidualna adoracja do północy!

• Wielka Sobota:

8:00 – 18:00-  indywidualna adoracja Pana Jezusa w Grobie

Cześć krzyżowi oddajemy przez przyklęknięcie lub ukłon. Nie całujemy i nie dotykamy krzyża!!!

Błogosławieństwo pokarmów na stół wielkanocny odbędzie się na zewnątrz kościoła w jego otoczeniu  o godz.: 10:00, 11:00, 12:00.

Zachowajmy w tym dniu post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

18:00 – Wigilia Paschalna. (Nie może w niej uczestniczyć więcej niż 30 osób!!!) (transmitowana)

• Niedziela Zmartwychwstania Pańskiego

(We Mszy Św. nie może uczestniczyć więcej niż 30 osób!!!!)

6:00     Rezurekcja (transmitowana)

11:00   Msza Św.

15:30   Msza Św.

Msze Św. w Poniedziałek Wielkanocny wg porządku niedzielnego: 8:00, 11:00 (transmitowana), 15:30, z zachowaniem ilości 30 osób mogących wziąć udział w nabożeństwie.

1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Bogdałówki za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Witkówki. Prosimy, aby Kościół posprzątać w sobotę po wieczornej Liturgii.

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!