28 NIEDZIELA ZWYKŁA – 11.10.2020 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • wtorek- wspomnienie bł. Honorata Koźmińskiego, prezbitera
  • czwartek– wspomnienie św. Teresy od Jezusa, dziewicy i doktora Kościoła
  • piątek – wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej
  • sobota – wspomnienie św. Ignacego Antiocheńskiego, biskupa i męczennika

 

  1. Prace w zakrystii dobiegają końca. Ostatnim element do położenia są drewniane wykończenia ścienne. Serdeczne Bóg zapłać Panu Markowi Magiera za pracę włożoną w ten remont. Również serdeczne podziękowania składamy Panu Zbigniewowi Ostafin za wykonanie półek na środki czystości do łazienki oraz za instalację szafy w zakrystii. Panu Krzysztofowi Bochnia dziękujemy za posprzątanie tzw. Betlejemki i wywiezienie z niej wszystkich śmieci. Było ich ponad 300 kg! W związku z czym prosimy, aby wszystkie plastikowe flakony, szklane lampiony i inne pozostałości po kwiatach pakować do worka na śmieci i zostawiać przy koszach.

 

  1. W przyszłą niedzielę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, składkę zbiera i liczy Rada Parafialna.

 

  1. We wtorek, 13 października, z okazji objawień fatimskich różaniec poprowadzą Róże Różańcowe.

 

  1. Z powodu zwiększającej się liczby chorych na koronawirusa oraz objęcia strefą czerwoną, prosimy o przestrzegania aktualnych norm i wskazań dotyczących zgromadzeń liturgicznych (Msza św., nabożeństwa, śluby czy pogrzeby). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa a także o zachowaniu 1,5 m odległości między uczestnikami Mszy Św.

 

  1. Serdeczne Bóg zapłać składamy mieszkańcom Granic, Kluzikówki i domów pod Kościołem za posprzątanie wczoraj Kościoła oraz za złożone ofiary. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Budzoniówki i Pańskiego.

 

 

Życzymy błogosławionej niedzieli i dobrego tygodnia!

Szczęść Boże!

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania