1 NIEDZIELA ADWENTU – 01.12.2019 r.

• wtorek – wspomnienie św. Franciszka Ksawerego, prezbitera
  • piątek – wspomnienie św. Mikołaja, biskupa
  • sobota – wspomnienie św. Ambrożego, biskupa i doktora Kościoła
  • niedziela – uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny

1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna okres Adwentu, czyli radosnego oczekiwania na przyjście Pana Jezusa. Roraty będą odprawiane codziennie o godz. 17:00. Serdecznie zachęcamy do udziału wszystkie dzieci.

1. W tym tygodniu przypada pierwszy czwartek i piątek miesiąca. Spowiedź święta w czwartek od godz. 16:00. Ksiądz Proboszcz pojedzie do chorych w piątek od godz. 8:00.

,

1. W pierwszy piątek miesiąca kandydaci do bierzmowania mają obowiązek uczestniczenia w adoracji i Litanii od godz. 16:30 a następnie we Mszy św. i spotkaniu.

1. W sobotę różaniec wynagradzający o godz. 16:30 będzie prowadzić Róża Rodziców.

1. W przyszłą niedzielę przypada Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Po Mszy Św. o godz. 11:00 będzie miała miejsce godzinna adoracja Pana Jezusa wraz z różańcem w Godzinę Łaski, a na Mszy Św. o godz. 15:30 zostaną poświęcone i rozdane medaliki dzieciom z trzeciej klasy szkoły podstawowej, które przygotowują się do Pierwszej Komunii Św.

1. Od jutra, czyli 2 grudnia br., Pan Organista będzie sprzedawać opłatki. Rozpocznie od Kozówki.

1. W przyszłą niedzielę, po każdej Mszy Św. przed kościołem będą zbierane dobrowolne ofiary na rzecz 9-letniej Jagody Labus. Dziewczynka od urodzenia choruje na silny przykurcz w stawach łokciowych, nadgarstkowych, biodrowych i kolanowych. Operacja, która ją czeka jest kosztowna (370 tys. zł) i nie jest refundowana przez NFZ.

1. W zakrystii są do nabycia świece Caritas w cenie 6 zł.

1. Bóg zapłać składamy mieszkańcom Kijówki, Chodnikowa i Podlesia za posprzątanie wczoraj Kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Jaworza i domów pod Jaworzem.