XXX NIEDZIELA ZWYKŁA- 27.10.2019 r. – UROCZYSTOŚĆ POŚWIĘCENIA KOŚCIOŁA WŁASNEGO

 1. Kalendarz liturgiczny:
 • poniedziałek– święto św. Apostołów Szymona i Judy Tadeusza
 • piątek – uroczystość Wszystkich Świętych
 • sobota- wspomnienie wszystkich wiernych zmarłych

 .

 1. W piątek przypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze Św. w tym dniu w kościele o godzinie 8:00 i 11:00 a o godz. 14:00 na cmentarzu w intencji wszystkich wiernych zmarłych. Po Mszy Św. zostaną odczytane wypominki: przy pierwszej stacji- roczne z godz. 8:00, przy drugiej- roczne z godz. 11:00, przy trzeciej- jedno i dwurazowe.

         W piątek, 2 listopada, w Dzień Zaduszny Msze Św. o godzinie 7:00, 8:00  i 17:00.

.

 1. Wierni, którzy nawiedzą kościół w Uroczystość Wszystkich Świętych oraz wspomnienie Wiernych Zmarłych mogą dostąpić odpustu zupełnego, który może być ofiarowany tylko za zmarłych. Odpust ten można zyskać tylko jeden raz w ciągu dnia.
  Wierni, którzy nawiedzą cmentarz i pomodlą się za zmarłych mogą zyskać odpust, który mogą ofiarować za dusze w czyśćcu cierpiące. Odpust ten w dniach 1-8 listopada jest zupełny.

.

 1. W uroczystość Wszystkich Świętych, młodzież zaprasza wszystkich mieszkańców na czuwanie modlitewne za zmarłych, które odbędzie się na naszym cmentarzu o godz. 18:00.

.

 1. W czwartek, po Mszy Św. wieczornej- ostatnie nabożeństwo różańcowe. Prosimy, aby dzieci, które zbierały naklejkę przyniosły je do kościoła.

.

 1. W niedzielę, po rannej Mszy Św. zmiana tajemnic różańcowych dla wszystkich róż.

.

 1. Od dnia 2 listopada br., aż do końca roku 2020, zgodnie z rozporządzeniem Metropolity Krakowskiego abp Marka Jędraszewskiego, codziennie pół godziny przed Mszą św. wieczorną a w niedziele o godz. 15:00, będzie miała miejsce adoracja w ciszy, która kończyć się będzie dziesiątką różańca św. i litanią do św. Jana Pawła II a co drugi dzień litanią do Najświętszego Imienia Maryi, która jest patronką naszej parafii. W ten sposób będziemy dziękować Bogu za pontyfikat św. Jana Pawła II i za jego wstawiennictwem i Matki Najświętszej prosić Boga o zachowanie Polski i świata od ideologii sprzecznych z nauką Chrystusa.

.

 1. Bóg zapłać składamy mieszkańcom Ziemlówki za posprzątanie wczoraj Kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Gaczorówki i domów nad Potokiem. Prosimy o posprzątanie kościoła po Mszy św. o godz. 8:00.

.

 

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!

 

 

 

 

Post Author: Małgorzata Kania