XXIV NIEDZIELA ZWYKŁA- 15.09.2019 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek– wspomnienie św. męczenników Korneliusza, papieża i Cypriana, biskupa
  • środa – wspomnienie św. Stanisława Kostki, zakonnika
  • piątek – wspomnienie świętych męczenników Andrzeja Kim Taegon, prezbitera, Pawła Chong Hasang i Towarzyszy
  • sobota – święto św. Mateusza, apostoła i ewangelisty

 .

  1. Przeżywamy dzisiaj uroczystość odpustową ku czci Najświętszego Imienia Maryi. Składamy serdeczne Bóg zapłać wszystkim, którzy uświetnili sumę odpustową a więc dzieciom sypiące kwiaty, dzieciom pierwszokomunijnym w swoich białych strojach, panom strażakom, osobom niosącym feretrony, obrazy i chorągwie, paniom z Koła Gospodyń, scholii: Hubertowi Kwaśniewskiemu, Adamowi Lempart, Sebastianowi Ciężkowskiemu, Szymonowi Filipek, Natalii Boczkaja, Sandrze Klimczyk, Urszuli Gunia oraz Pani Małgorzacie Kania- za przygotowanie oprawy liturgicznej, służbie kościelnej: panu kościelnemu i panu organiście, ministrantom oraz wszystkich parafianom i gościom. Serdeczne podziękowania składamy Ojcu Wojciechowi za wygłoszoną dziś homilię.

.

  1. Dzisiejszą składkę, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, zbiera i liczy Rada Parafialna.

.

  1. Burmistrz Gminy Sułkowice i Sołtys Sołectwa Harbutowice zapraszają mieszkańców na zebranie wiejskie, które odbędzie się 22 września br. (niedziela) o godz. 9:30 w Centrum Kultury w Harbutowicach.

.

  1. W sobotę, 21 września br., o godz. 16:00, przy budynku Centrum Kultury w Harbutowicach odbędzie się II Biesiada Harbutowicka, na którą zapraszają Sołtys, Rada Sołecka oraz Stowarzyszenie na Rzecz Rozwoju Harbutowic.

.

  1. Bóg zapłać składamy mieszkańcom Budzoniówki, Pańskiego i osobom mieszkającym od cmentarza do Kolonii za posprzątanie wczoraj Kościoła, terenu wokół niego i parkingów. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Kozówki.

.

Życzymy dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!

Post Author: Małgorzata Kania