NIEDZIELA ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO- 09.06.2019 r.

  1. Kalendarz liturgiczny:
  • poniedziałek – święto Najświętszej Maryi Panny Matki Kościoła
  • wtorek- wspomnienie św. Barnaby, apostoła
  • czwartek– święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana
  • piątek– wspomnienie bł. Michała Kozala, biskupa i męczennika
  • niedziela- uroczystość Najświętszej Trójcy

 .

2. Za tydzień, z racji III niedzieli miesiąca, składkę zbiera Rada Parafialna.

 .

3. W piątek, 14 czerwca, spotkanie kandydatów do bierzmowania.

.

4. W czwartek, 13 czerwca, w rocznicę objawień Fatimskich, w naszym kościele o godz. 16:20 zostanie odprawiony różaniec, który poprowadzi Róża Rodziców.

.

5. Parafia Sułkowice zaprasza wszystkich mężczyzn na spotkanie z cyklu „ Męskie Sprawy” pod tytułem „Walczyć Mądrze”, które odbędzie się we wtorek o godzinie 20.00 w kościele w Sułkowicach. Spotkanie rozpocznie się Mszą Świętą, po której konferencję dla mężczyzn wygłosi ojciec Bartymeusz Kędzior.

.

6. W przyszłą sobotę Burmistrz Gminy Sułkowice oraz Przewodniczący Rady Miejskiej zapraszają na uroczyste obchody 50. rocznicy nadania praw miejskich Sułkowicom. Z tej okazji odbędzie się Msza Św. w kościele parafialnym w Sułkowicach o godz. 17:00 a ciąg dalszy uroczystości planowany jest na parkingu przykościelnym.

.

7. W sobotę 15 czerwca br. Wydział Duszpasterstwa Rodzin Kurii Metropolitalnej w Krakowie organizuje II Piknik Rodziny przed Oknem Papieskim. Celem pikniku jest promocja chrześcijańskiej wizji rodziny i małżeństwa we współczesnym świecie oraz wzmocnienie poczucia duchowej wspólnoty małżeństw i rodzin naszej archidiecezji. Piknik rozpocznie się o godz. 14:30 i potrwa do godz. 19:30. W programie m. in. quizy patriotyczno-rodzinne godz. 15:30 i 17:45, quiz o świętych Krakowa, pokaz akrobatyki – Jagódki z PKS „Jadwiga”, występ zespołu Promyczki Dobra a także tańce, animacje i zabawy z wodzirejem, kreatywne warsztaty misyjne dla całej rodziny, warsztaty rękodzieła – kwiaty z bibuły, bańki mydlane, malowanie twarzy, bezpłatne dmuchane zjeżdżalnie oraz grill. Kluczowym punktem programu będą Dialogi dzieci z Arcybiskupem Markiem Jędraszewskim o godz. 16:30.

.

8. Za tydzień w niedzielę odbędzie się VII Marsz dla Życia i Rodziny, który przejdzie ulicami Krakowa pod hasłem: „Brońmy rodziny!” Marsz rozpocznie się o godz. 10:00 na Placu Matejki i zakończy w Parku Jordana, gdzie uczestnicy będą mogli wziąć udział w pikniku rodzinnym.

.

9. Bóg zapłać składamy mieszkańcom Kozakówki i Tondyrówki za posprzątanie wczoraj Kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Kijówki, Chodnikowa i Podlesia.

.

Życzymy wszystkim dobrej niedzieli i tygodnia.

Szczęść Boże!

Post Author: Małgorzata Kania