VI NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – NIEDZIELA PALMOWA MĘKI PAŃSKIEJ – 14.04.2019 r.

1. Rozpoczynamy Wielki Tydzień. Msze Św. od poniedziałku do soboty włącznie będą odprawiane o godz. 18:00.

1. Liturgia Wielkiego Tygodnia
  • Wielki Czwartek:

18:00 – Msza Święta Wieczerzy Pańskiej na pamiątkę ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Po Mszy Św. przeniesienie Pana Jezusa do Ciemnicy i adoracja do godz. 20:00

• Wielki Piątek:

17:30 – Droga Krzyżowa

18:00 – Liturgia Męki Pańskiej. Ofiary składane podczas adoracji Krzyża są przeznaczone na utrzymanie grobu Pańskiego w Jerozolimie.

Po komunii św. przeniesienie Pana Jezusa z Ciemnicy do Grobu i odśpiewanie 3 części Gorzkich Żali

20:30 – Adoracja Pana Jezusa w Grobie prowadzona przez młodzież naszej parafii

22:00 – Adoracja nocna przy Grobie Pańskim wg następującego porządku:

22:00- 23:00               Głębiec, Kozówka, Gościbia, Bogdałówka, Witkówka, Kaniówka, Czoskówka

23:00- 24:00               Jaworze, domy pod Jaworzem, Kijówka, Granice

24:00-1:00                 Pagórek cz. I (od Gaczorówki do Ziemlówki)

1:00- 2:00                  Pagórek cz.II i III (od Ziemlówki do Państwa Sroka)

2:00- 3:00                   od Kolonii, Pańskie, Budzoniówka, domy pod kościołem, domy NadWsią, Kluzikówka

3:00- 4:00                  Pukówka, Myrtówka, Lebiedówka, Drogówka

4:00- 5:00                  Bargłówka, Madejówka, Celakówka

5:00-6:00                    Golonkówka, Banasiówka, Kudówka, Dziurówka, Kurkówka, Zagrody

6:00- 7:00                   Podlesie, Chodników, Guzikówka, Szczerbakówka, Hornikówka (do Pani Teresy Dzidek)

7:00-8:00                    Końcówka, Kozakówka, Tondyrówka, Batorówka, Latoniówka, Peronówka, Ruskówka, Halawówka

W Wielki Piątek prosimy strażaków o wartę przy Grobie Pańskim.

W Wielki Piątek obowiązuje post ścisły, na który składają się 3 posiłki: dwa lekkie i jeden do syta a także wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.

• Wielka Sobota:

Święcenie pokarmów o godz. 11:00 i 13:00

Zachowajmy w tym dniu post, powstrzymując się od pokarmów mięsnych.

18:00 – Wigilia Paschalna. Na Liturgię przynosimy świece.

• Wielka Niedziela :

6:00 – Procesja Rezurekcyjna i Msza Św.

11:00 – Msza Św.

15:30  – Msza Św.

Na Rezurekcję zapraszamy Panów strażaków, osoby niosące feretrony i chorągwie, dzieci sypiące kwiaty, dzieci z klasy IV w strojach komunijnych oraz wszystkich mieszkańców.

Msze Św. w Poniedziałek Wielkanocny wg porządku niedzielnego: 8:00, 11:00, 15:30

1. Serdeczne Bóg zapłać składamy Pani Małgorzacie Kania za przygotowanie i prowadzenie Drogi Krzyżowej ulicami naszej miejscowości. Dziękujemy osobom czytającym stacje, a byli to: Sebastian Ciężkowski, Paulina Chodnik, Kuba Kuś, Adam Lempart, Joanna Boczkaja, Barbara Bobeł, Bartek Kurek, Urszula Gunia, Gabriela Rydz, Aneta Garbień, Sylwia Toboła, Maria Golonk, Monika Lempart; Panom Strażakom za zabezpieczenie drogi, Panu Organiście, Tomaszowi Pasternakowi za niesienie nagłośnienia, osobom niosącym krzyż i wszystkim tym, którzy wzięli udział w nabożeństwie.

1. Serdeczne podziękowania składamy Panu Władysławowi Golonka za wykonanie blatów i dolnej części ołtarzy bocznych.

1. Za tydzień, z racji trzeciej niedzieli miesiąca, składkę zbiera Rada Parafialna.

1. Serdeczne Bóg zapłać mieszkańcom Gaczorówki i domów Na Potoku za posprzątanie wczoraj Kościoła. W przyszłym tygodniu troskę o naszą świątynię powierzamy mieszkańcom Kurkówki i Dziurówki. Prosimy, aby Kościół posprzątać w sobotę po wieczornej Liturgii.