Wycieczka grupy kolędniczej i scholi parafialnej na Dolny Śląsk i Górę św. Anny 2003

Góra św. Anny – Wambierzyce – Góry Stołowe

Grupa Apostolska z Harbutowic zakończyła wakacje dwudniową wycieczką na Górę świętej Anny, Kłodzka, Wambierzyc (dolnośląska Kalwaria) i Gór Stołowych. W Wambierzycach modliła się na Dróżkach. Nie zabrakło kilku atrakcji turystycznych. Harbutowianie niczym górale bez wysiłku wyszli na Szczeliniec – najwyższy szczyt Gór Stołowych. Zwiedzili słynną Kaplicę Czaszek w Kudowie Czernej i zobaczyli tam ruchomą szopkę. Weszli także do podziemi Twierdzy Kłodzko. Uczestnicy wycieczki serdecznie dziękują panu Arturowi Jaśkowskiemu – kierowcy PKS Myślenice, który okazał się również znakomitym przewodnikiem i opiekunem.

We wrześniu ks. proboszcz Jan Kotlarski zorganizował dla Grupy Apostolskiej wycieczkę w Gorce. Wędrowano po jednym ze szlaków Jana Pawła II, a na szczycie odmówiono Różaniec i Koronkę do Miłosierdzia Bożego. W drodze powrotnej młodzi mieszkańcy Harbutowic odpoczywali nad Rabą. Nie zapomnieli odwiedzić swego rodaka w Lubniu, ks. proboszcza Franciszka Bobła. (B)

 Tekst z 2003

Post Author: Redakcja